Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie

27-641 Obrazów 121, tel./fax: 15 836-51-50, email: opsobrazow@poczta.onet.pl

Składanie wniosków przez Internet

e-PUAP

Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie udostępnił dla Państwa Elektroniczną Skrzynkę Podawczą służącą do składania wniosków za pomocą Internetu.
W celu złożenia przez Państwa elektronicznego wniosku należy wykonać następujące czynności:

  1. Założyć bezpłatne konto na platformie ePUAP postępując zgodnie z zamieszczonymi w serwisie instrukcjami (kliknij tutaj aby przejść na stronę rejestracji).
  2. Zalogować się na platformie ePUAP korzystając z uprzednio założonego konta (kliknij tutaj).
  3. W pole "Szukaj w portalu ePUAP" wpisz "Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie" lub kliknij w jeden z linków:
  1. Następnie kliknij przycisk "Przejdź do formularza".
  2. Wypełnij udostępniony formularz elektroniczny (możesz do wniosku załączyć dokumenty łącznie do 3,5MB) i naciśnij przycisk "Zapisz i dalej".
  3. Podpisz elektroniczny wniosek certyfikatem (elektroniczny podpis kwalifikowany - płatny) lub profilem zaufanym (bezpłatny).
  4. Następnie zaznacz opcję "" i naciśnij przycisk "Wyślij".

Informacja o złożeniu wniosku w ePUAP zostanie automatycznie przekazana do Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrazowie drogą elektroniczną.

Potwierdzenie profilu zaufanego:

Punkt potwierdzający Zaufany Profil znajdziesz w siedzibie Urzędu Skarbowego w Sandomierzu w Sali Obsługi Klienta (parter) pod adresem:

Urząd Skarbowy w Sandomierzu

ul. Żydowska 1

27-600 Sandomierz

Tel. 15 833-18-00; 15 833-18-46, Fax: 15 833-18-02, e-mail: us2610@sk.mofnet.gov.pl

w poniedziałek od 7.15 do 18.00 oraz od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Emp@tia

Portal Emp@tia adresowany jest do wszystkich obywateli, lecz szczególnie do osób i rodzin korzystających ze świadczeń socjalnych oferowanych przez państwo. Adresatami portalu są również pracownicy instytucji realizujących politykę socjalną państwa.

Portal Emp@tia w jednym miejscu gromadzi kompletne i aktualne informacje pozwalające skutecznie skorzystać z oferowanych przez państwo polskie świadczeń socjalnych i  ewentualnie o nie zawnioskować.

Informacje te mogą Państwo znaleźć w zakładce pomoc społeczna, rodzina, orzekanie o niepełnosprawności, świadczenia w UE.  

W gminach, które zostały wskazane w Wykazie instytucji, mogą Państwo złożyć wybrany wniosek drogą elektroniczną przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego wchodząc na zakładkę eWnioski.

Więcej informacji tutaj.

Składanie wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego:

Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie informuje, że Bank Spółdzielczy w Kielach wkrótce udostępni dla swoich klientów możliwość składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego za pomocą bankowości elektronicznej. Funkcjonalność ta będzie dostępna nieodpłatnie dla wszystkich klientów Banku, którzy mają dostęp do bankowości internetowej w Banku. Poniżej zamieszczamy informację dotyczącą składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego on-line.

Poniżej lista banków, które na chwilę obecną udostępniły usługę składania wniosków o świadczenie wychowawcze za pomocą bankowości elektronicznej:

Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Bank Spółdzielczy w Kielcach.

 

 

Jesteś tutaj: Start START Składanie wniosków przez Internet