Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie

27-641 Obrazów 121, tel./fax: 15 836-51-50, email: opsobrazow@poczta.onet.pl

Aktualności

Zajęcia Kulinarne

Zajęcia kulinarne odbywają się w naszej placówce cyklicznie. Każde dziecko ma okazję własnoręcznie przygotować potrawy, a następnie je degustować. Wszyscy są równo zaangażowani w przygotowania wspólnego posiłku. Wcześniej wspólnie ustalamy co będziemy przygotowywać, jest to uzależnione od pory roku i naszych kulinarnych upodobań. Podopieczni poznają tajniki kuchni świata. Szczególną uwagę kładziemy na umiejętność poprawnego nakrywania do stołu oraz przestrzegania zasad savoir- vivre. Zapoznajemy naszych podopiecznych z zasadami BHP, które należy przestrzegać w kuchni.
W planie zajęć uwzględnione zostały również zagadnienia z zakresu higieny obróbki artykułów spożywczych, organizacji pracy w kuchni, racjonalnego i zdrowego odżywiania się i odpowiedniej zbilansowanej diety. Wszystkie dzieci uwielbiają wspólne konsumowanie samodzielnie przygotowanych smakołyków.

Pokaż zdjęcia...

Wyjazd do Centum Nauki Kopernik - Warszawa

W dniu 27.08.2021 r. dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Obrazowie odbyły wyprawę do stolicy Polski, Warszawy. W ramach wyjazdu zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy doświadczać, próbować. Zobaczyliśmy zarówno interaktywne eksponaty, jak i wyjątkową kolekcję tych najstarszych po współczesne, wykorzystujące najbardziej nowoczesne technologie i design. Wizyta w Planetarium dała nam niezapomniane wrażenia. Dowiedzieliśmy się jak przygotować się do pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Czym zajmują się astronauci i  jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi w kosmosie – to wszystko wiemy z filmu :)
Nie mogło obyć się bez pamiątkowych zdjęć z Syrenką Warszawską :) Czekała nas również miła niespodzianka w Be Happy Museum - było kolorowo, wesoło , jednym słowem Fantastycznie :))
To była niezapomniana podróż, pełna wrażeń i podziwu dla piękna naszej stolicy.

Pokaż zdjęcia...

Afrykańskie klimaty

b_120_0_16777215_00_images_Projekty_Swietlica_2021_2021-08-11_IMG_20210811_103410.jpgDzika i gorąca Afryka to kontynent, który zachwyca pięknem i egzotyką . Tęskniąc za dalekimi podróżami w ciepłe kraje, nasi podopieczni stworzyli przepiękny pejzaż afrykańskiej sawanny. W sposób bardzo szczegółowy odwzorowuje on otwarte równiny Afryki. Widzimy na nim charakterystyczne stada ssaków roślinożernych: żyraf,  słoni, a także drapieżnego lwa ….. Brawa za wyobraźnię i talent :)

Pokaż zdjęcia...

Izba Pamięci Ogrodniczej - GBP Obrazów

b_180_0_16777215_00_images_Projekty_Swietlica_2021_2021-07-28_IMG_20210728_110104.jpg27 lipca 2021 korzystając z zaproszenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie, zwiedziliśmy Izbę Pamięci Ogrodniczej. Jak dowiedzieliśmy się od Pani Marty – pracownika biblioteki, ziemia Sandomierska pełna jest niezwykłych i urokliwych miejsc, które „swoją duszą” przenoszą nas na chwilę w dawne, nieznane nam czasy. Bogaty dorobek kulturowy naszego regionu zachwyca każdego. Tradycje ogrodnicze naszych okolic sięgają wczesnego polskiego średniowiecza. Dzięki uprzejmości GBP, nasze Świetliczaki mogły poznać ciekawą historię regionu, zobaczyć eksponaty lokalnego muzeum, ślady i pamiątki tradycji ogrodniczej na Sandomierszczyźnie. Niegdyś budynek, w którym mieści się Izba był szkołą a dziś pozwala mieszkańcom Gminy Obrazów i okolic poznawać korzenie sadownicze naszych przodków.

 

Pokaż zdjęcia...

Jesteś tutaj: Start Świetlica Aktualności