Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie

27-641 Obrazów 121, tel./fax: 15 836-51-50, email: opsobrazow@poczta.onet.pl

Spotkanie Wigilijno-Opłatkowe

Spotkanie Wigilijne dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych

 

W  dniu 15.12.2023 r. odbyło się  Spotkanie Wigilijne dla osób starszych , samotnych, niepełnosprawnych w  Samorządowym Centrum Kultury w Obrazowie.

Organizatorem spotkania był Wójt Gminy Obrazów Krzysztof Tworek oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie . Na spotkanie zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Obrazów, którzy na co dzień zmagają się nie tylko z chorobami, niepełnosprawnością , ale również z osamotnieniem.

Nastrój wigilijnej wieczerzy podkreśliły życzenia, kolędowanie oraz wspólne spożywanie tradycyjnych potraw wigilijnych. Nieodzownym elementem Wigilijnej uroczystości były jasełka w pięknym wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej. Miłą niespodziankę sprawili przybywając z sąsiedniej Gminy członkowie zespołu  ze stowarzyszenia ,, Nasze Gorzyczany” wykonując wiele przepięknych kolęd. Na zakończenie spotkania wszystkie osoby starsze, samotne, niepełnosprawne otrzymały kartki z życzeniami świątecznymi oraz drobne upominki w postaci kubków z motywem świątecznym.

Wszystkim zebranym uczestnikom towarzyszyła życzliwa, rodzinna atmosfera.

            Z uwagi  na to, iż nie wszystkie osoby mogły przybyć na powyższe spotkanie z powodu problemów zdrowotnych pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrazowie odwiedzili te osoby w miejscu zamieszkania składając najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz wręczając kartki z życzeniami świątecznymi oraz ww. upominki.CałusUśmiech

 

Jesteś tutaj: Start START Aktualności Spotkanie Wigilijno-Opłatkowe