Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrazowie

27-641 Obrazów 121, tel./fax: 15 836-51-50, email: opsobrazow@poczta.onet.pl

Wyjazd do Chęcin i Kielc

23 lipca 2021 Świetliczaki wybrały się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Dzieci miały okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Wystawa ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki.

Na wystawy w Centrum Nauki da Vinci składa się wiele stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Wiele pozytywnych emocji przyniosła uczniom  możliwość bezpośredniego doświadczania wszystkimi zmysłami. Zadowoleni z siebie, pełni wrażeń i emocji poszliśmy na wspólny, integracyjny obiad w pobliskiej restauracji:)
Kolejnym punktem naszej wyprawy było Centrum Geonatury w Kielcach. To miejsce, gdzie w przystępny sposób pozyskaliśmy wiedzę geologiczną i geograficzną, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych.

Wizyta w Centrum Geoedukacji jest świetnym wstępem do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi. Świetną atrakcją i dostawcą niesamowitych emocji i  wrażeń był seans w Kinie 5D :)

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

Jesteś tutaj: Start Świetlica Aktualności Wyjazd do Chęcin i Kielc